Neden bugün beni değiştirmeye çalışıyorum?

Normalde insanların kusurlarını sevdiğimizi bilmemize rağmen temelde ortaklar (objektif) özellikleriyle değil, taraftarlar (öznel) yaklaşımıyla ilgili olduğunu bilmemiz gerekir. Sonuç olarak, ortakların özelliklerini değiştirme girişiminde bulunmak verimli değildir; dönüşmesi gereken taraftar yaklaşımlarından biridir. Bu görüşe göre bir miktar doğruluk var, ancak anlatı çok daha karmaşık.

Romantik aşkın öznel hikayesi iki önemli varsayımı içerir:
(a) Aşk, temelde taraftar bakış açısına dayanır ve (b) aşık, sevgi dolu tutumunu kendi isteğiyle değiştirebilir.

Her iki varsayımı birlikte keşfetmek bize, sevgili yerine kendimizi kaydırmanın sevginin asıl görevi olmasının iyi bir nedenini sunar.

Her iki görüş de, sevginin bazı önemli özelliklerinden bahsederken haklı, romantik sevginin münhasır canlandırması için söz verirse yanlıştır. Aşk sevgisi, hem ajanlar (öznel) yaklaşım hem de her iki sevgili arasındaki (daha nesnel) bağlantı ile ilgili nitelikler olarak h’dur. İkisinin de akla yatkın bir karışımı, (ontolojik bir bakış açısıyla) sevginin, (epistemik bir bakış açısıyla) esas olarak her iki sevgili arasındaki bağlantıya odaklanan adanmışın bir görüntüsü olduğunu iddia eder.

Aşıktaki veya kendimizdeki her şeyi değiştiremeyeceğimiz ve değiştiremeyeceğimiz açık. Eşinde uygun bir değişiklik yapma karakterini açıklığa kavuşturmak için dış değişim ve doğuştan gelen büyüme arasındaki ayrımı tanıtırım.

Romantik ortağımız ve kendimizde aramamız gereken değişim biçiminin, her aşıkta en iyisini sunarak romantik bağlantıyı geliştirdiği sonucuna varabiliriz. Bu tür derneklerde, kişisel gelişim ve patlama açıktır ve normal olarak iddialarda gösterilmektedir: Örneğin, onunla birlikteyken daha iyi bir adamım. Bu iddia, yanındayken farklı biri olduğum iddiasından farklı. Çeşitlilik ve bireyselliğin korunması, diğer şartlarda olduğu gibi aşk içinde de önemlidir.

Arkadaşınızı değiştirme isteği, aranızdaki bağlantının geliştirilmesine ve belki de cesur bir taze ortak yaratılmamasına odaklanmalıdır. Bu muhtemelen ömür boyu sürecek bir işlem olabilir, ancak işin büyük kısmı başlangıçta gerçekleştirilecektir.

Değişen eş ile ilgili görüş farklılığının her iki faktörü de haklı: Her iki ortağın da arzu etmesi gereken eşlikçilerde değişiklikler var ve kaçınılması gerekenleri bulacaksınız. Biri, ortağı ve kendini, dernekleri amaçlı camaraderie’yi daha da geliştirmek yönünde değiştirmeye çalışmalı; kişi, yoldaşın doğasını veya bireylerini, bireyselliklerini ya da her ikisini de kaybedecek şekilde değiştirmeye çalışmamalıdır. Arkadaşı değiştirme isteği, arkadaşı kullanırken yanlış bir şey olduğunu işaret etmek için alınmamalıdır, ancak birlikte büyümek, iki ortak arasında daha iyi bir uyumluluk gerektirir. Verimli bir büyüme süreci şansı, ortaklar böyle bir prosedürün birbirlerini gerçekten değiştirmekten ziyade, devam eden adaptasyon gerektirdiğini kabul ettiklerinde daha büyük olur.

Related Articles

İlk Tarih Jitters? Tarih Kaygısı ile Mücadele için 5 Gevşeme Teknikleri

First Date Jitters ve Date Anksiyetesini Durdurun ve Tarihlerinizin Keyfini Çıkarmaya Başlayın Shoshana Jackson tarafından Birçok insan ilk buluşmaları hakkında bir çeşit endişe hissediyor. Sizin randevunuz ve korkularınız, ilk randevular, baş ağrıları ve kas gerginliği gibi çeşitli şekillerde kendini gösterebilir. Her buluşmada hiç kimse acı çekmek istemez. Bu korkuların orada olduğunu bilmek, bir dahaki sefere […]
Read more

Online Dating – Ücretsiz Online Arkadaşlık Kullanmak İçin En İyi Beş İyi Neden

Bir çok insan ücretsiz çevrimiçi arkadaşlık kurbanlarını kullanıyor, ancak birilerinin neden ücretsiz çevrimiçi arkadaşlık kullanacağını anlamayan kişileri bulacaksınız. Herkesin, kendi yerel kulüpleri veya kahvehanelerinde buluşmak yerine, insanlarla tanışmak için çevrimiçi arkadaşlık kullanmanın kendi bireysel nedenleri vardır. Hala hemen hemen herkesin çevrimiçi arkadaşlık seçimi için listesindeki ilk 5 nedenden en az bir tanesi var.
Read more
×
Search for: