Hıristiyan Dostluk – Dostluk ve Destek Yetiştiriciliği

Yetiştiren arkadaşlık, harika meyve taşır. Dostluğun bir yararı, bize sunduğu destek olabilir. Bizi düşündüğümüz, hepimiz için dua ettiğimiz ve bize vardığımızda bize ulaşan birinin olduğunu anladığımızda, varlığını sürdürmek için varlığı daha basittir. Ancak bu destek pratikten çok daha fazlasıdır. Aynı zamanda yakınlıktır. Biz yakınlığın bize sempati götürdüğü desteğe diyoruz. Sempatinin kesinlikle ruhlarımızı besleyebileceği üç yer vardır:

1. Zevk Günlerinde

Son günlerde, çekici bir gün batımını izledikten sonra, ya da sonsuz yıldızlara bakan gece saatinin ortasında açık havada oturun. Arkadaşının ya da sevdiğin kişinin seninle birlikte güzelliğin içinde konuşmak için emrinde olduğunu mu istedin?

Varlığı daha iyi paylaşılmış belirli şeyler vardır. Teolojide onlara, sadece aşkın-aşan – aşan ve ilişki içinde gerçek varlıklarını üstlenecekleri için bir çağrı aşkın malları veririz. Sevgi ve adalet, birkaç aşkın maldır. Sadece ilişkiler içinde varlar. Diğerleri, güzellik ve hakikat gibi, bireyler tarafından zevklidir, ancak her birini başkalarıyla paylaştığımızda çok daha iyidirler!

Arkadaşlıklar, bu güzel şeyleri birbirleriyle paylaştıklarında gerçek bir sevgi hizmeti yaparlar. Onlar sadece bağlantıyı değil, aynı zamanda aşkın iyiliği ölçmenin daha büyük bir yolunu da severler.

2. Üzüntü Günlerinde

Varoluşun iyi şeyleri içindeki sempati, arkadaşlığın mükemmel bir avantajıdır. Varoluşun acıları içindeki sempati gerçekten bir zorunluluktur. Acı sempati için yalvarır.

Ancak, herkes adil hava arkadaşlarını bilir. Hayatımızda birkaç tane olabilir. Sevinçlerinin bir parçası olmaktan ziyade, arkadaşlarımızın üzüntülerinde konuşmak neden daha zor? Ana sebep olumsuz duyguların önlenmesi ihtiyacını aşmaktadır. Keder içinde tartışmak, daha derin bir güven ve yakınlık gerektirir. Bağlantımızda zaman geçirmemizi ve kalplerimizi birbirimize daha da açık hale getirmemizi sağlar.

Ama o kadar çok güven ve yakınlık yönünde çalışmak isteyen birisinin yerini bulmak mükemmel bir armağandır. Keder, şüphe ve korkuları dökmek için yeterince güvenebileceğiniz birine sahip olmak gerçekten kendi başına bir rahatlıktır.

3. İhtiyaç Günlerinde

Dostluğun hem zevk hem de hüzün vesilesiyle yaşam tarzımıza getirdiği anlayış, dostluğun bize destek sağladığı mükemmel bir yöntemdir. Başka bir yol, varlığın aşağı taraflarında bize doğrudan yardım sunmak kadar basittir. Dostlarımızın yardımına asla ihtiyaç duymayacağımız zaman bile, sadece hepimiz için orada olduklarını bilmek zor durumlarda bize güç sağlayabilir. İlişkilerle ilgili olan her şeyden bahsetmemek gerekirse, bu fayda her ikisi için de akar. Dostlarımıza güç ve destek veriyoruz, çünkü onlar bize sağlıyorlar. Gezegene birlikte baktığımızda, omuz omuza, bize kamuflaj duygusu veriyor ve güçlü olmamıza neden oluyor.

Ayrıca, arkadaşlar için oradayken, karakterimizi güçlendiririz. Dostlar için sorumluluk almak bizi olgunluğa çeker ve bizi kendimizden alır. Arkadaşlara destek olmak bize nasıl seveceğinizi öğretir.

Arkadaşlığın bize sağladığı destek, ilişkilerimizin gerçekten güzel bir parçası. Hristiyan dostluğun sadece bir yararıdır. Bu çabaya değer bir şekilde iyi uyum sağlamaz mı? Neyse ki hepimiz için, arkadaşlığın romantizmi gerçekten insanların öğrenebileceği bir beceridir – ve bu yeteneğin öğrenilmesi, bizi, bizi daha çok sevmeyi teşvik eden Charitable organizasyonunun zerafetine doğru açmaktadır. Bu zarafetle işbirliği olarak bilinir.

Related Articles

Sizin için doğru kadını nasıl bulabilirsiniz?

Sizin için doğru kadını bulmak kolay bir iş olmayacak, kriz ve red ile dolu olacak, ancak bu adımda size bırakacağım adımları takip ederseniz çok kolaylaşacak ve ayrıca çok başarılı. Çoğu erkek, aradıklarından emin değil, bu yüzden bir kadını, herhangi bir kadını arayacaklar! Toplumumuzda bu kadar çok boşanmanın ve bu kadar çok sorunun olmasının temel nedeni […]
Read more

Metin mesajı ile adamınızla flört etmek

Man manifatura baştan çıkarma oyuna ilginç bir dönüş koyabilirsiniz Flört sanatında kullanabileceğiniz birçok teknik ve araç var. Ve mesajlaşmanın böylesine faydalı bir iletişim şekli olması, onu flört aracı listenize eklememek bir utanç gibi görünüyor. Manifatura, erkeğinizle flört etmek için tamamen yeni bir boyut ekleyebilirsiniz. Kişisel. Gizlidir. Ve hepsinden iyisi, her yerden gönderebilir ve alabilirsiniz. Manifatura […]
Read more
×
Search for: