Kadınlar, Çocuklar Sinirli Olurken Bağlantı Zorluklarını İçselleştirebilirler

hayal kırıklığına uğramış
Yepyeni bir çalışma, doğru kadın ve erkeğin evli ikilemleri çok farklı şekilde yönettiğini gösteriyor.

Arkaplan
Evliliğin genellikle insanların ruhlarına avantaj sağladığına inanılır – birliğin iyi olması durumunda, yani. Kötü sendikaların tersini yaptıkları, sorunlu uzun vadeli girişimlerin aslında duygusal refahı etkilediğini öne süren çalışmalar olduğu belirtildi. Yepyeni bir çalışmada, Rutgers Üniversitesi’nden araştırmacılar, ortaklar tarafından tetiklenen özel hüzün, hüsran, huzursuzluk ve endişe gibi olumsuz duyguların kişinin zaman içindeki refahını nasıl etkileyebileceğini görmek için daha ayrıntılı bir düzeyde araştırıyorlar.
Bulgular

Yanıtları inceledikten sonra, araştırmacılar hayal kırıklığı etrafında birkaç temel eğilim keşfetti. Birincisi, evli stres kadınlar ve erkekler için hayal kırıklığı ile ilişkilendirildi (hah?).

Fakat özellikle kadınlar için, kocaları daha yüksek derecede evlilik gerginliği bildirdiğinde endişeleri ve üzüntüleri de artmaktadır. Araştırmacılar, bunun “kadınların sendikanın psikolojik iklimine karşı çok hassas olmaları ve sorumluluk sahibi olmaları nedeniyle” olabileceğini yayınladılar.

İlginç bir şekilde, erkekler evli kadınları yüksek derecede evlilik yardımı bildirdiğinde daha fazla hayal kırıklığı yaşadığını bildirdi. Önem: Bir kadın kocası tarafından pekiştirildikten sonra, cesaretini kırmaya devam etti. Araştırmacılar neden bu kadar “karşı sezgisel” bir model fark ettikleri hakkında bazı düşünceler sundu. Öncelikle, bu adamlar eşlerinin bu kadar yardım istemesine neden olanın bir sonucu olarak hayal kırıklığına uğramış olabilirler. İkincisi, araştırmacılar, “eşlerine sürekli açık olan evli kadınlar olumsuz ve temel mesajlar iletiyorsa ya da bu tür yardım sağlamanın diğer eğlenceli eylemler pahasına gelmesi durumunda,“ duygusal yardım sağlamanın kocalar arasında cesaret kırmaya yol açabileceğini ”önerdiler. anlamak, erkekler kendi whiney eşleri çok duyguları olduğunda ilginç şeyler yapamaz. Erkekler için ne kadar sinir bozucu.

Götürmek
Bu sonuçlar, dövüş kalitesi ile hayal kırıklığına uğrayan, üzücü ve ilgili ortakların herhangi bir anda ne hissettiği arasında olası organizasyonlara ilk dikkat çeken kişiler oldukları için büyüleyicidir. Tabii ki, bunlar sadece organizasyonlar. Uzun vadeli ilişkilerin gerçekten olumsuz duygular yaratıp yaratmadığını anlamamız için daha fazla araştırma yapılması gerekiyor ve toplumsal cinsiyete dayalı dinamikleri gerçekten bu şekilde gerçekleştiriyorsanız (büyük kısmı için).

Dernekler içlerindeki insanlar kadar karmaşık olabilir, ancak bu eşsiz çalışmanın ortaya koyduğu kalıplar, heteroseksüel kadınların gerçekte erkeklerin zorluk belirtisine üzülürken ilişkilerinin psikolojik ağırlığını omuzlarında etkilediğini gösteriyor.

Şimdilik kesin olarak bildiğimiz tek şey, ilişki sorunlarının özellikle ilgilenen kişiler için eğlenceli olmadığıdır.

Related Articles

İlk üçlü için ipuçları

Aferin, sonunda konuyu ele aldın ve üç kere ayarlamayı başardın! Pek fazla insan bunu yaptıklarını söyleyemez ve artık ileriye bakacak çok şeyiniz var. Aslında başa çıkılması gereken çok şey var, yani soru şu: gelecek olana hazır mısınız? Çünkü cebinde ellerinle içeri girebileceğini düşünüyorsanız, yanılıyorsun. Üçlülerin anın mahmuzunda ve hazırlıksız olarak gerçekleşebileceğini söylemiyoruz; Ancak, büyük buluşmadan […]
Read more

Metin mesajı ile adamınızla flört etmek

Man manifatura baştan çıkarma oyuna ilginç bir dönüş koyabilirsiniz Flört sanatında kullanabileceğiniz birçok teknik ve araç var. Ve mesajlaşmanın böylesine faydalı bir iletişim şekli olması, onu flört aracı listenize eklememek bir utanç gibi görünüyor. Manifatura, erkeğinizle flört etmek için tamamen yeni bir boyut ekleyebilirsiniz. Kişisel. Gizlidir. Ve hepsinden iyisi, her yerden gönderebilir ve alabilirsiniz. Manifatura […]
Read more
×
Search for: