Yararları Olan Arkadaşlar: Bu İlişki Sizin İçin Doğru mu?

Yararlı ilişkisi olan bir arkadaş, sadece seks istediğin zamanlar için harikadır.
Shoshana Jackson tarafından
Duygusal olarak fayda ilişkisi olan bir arkadaş için hazır mısın?

Hiç seks istedin mi?
Koşulsuz. Tarih yok. Taahhüt yok. İlişki stresi yok.
Bekar kadınların çoğu hayatlarının aşkı için baksa da, insanların gerçekten romantik bir ilişki kurmak istemedikleri zamanlar vardır. Bazen hiç seks dizisi bağlı olmayan tek ihtiyacınız olan şeydir.
Yararları ilişkisi olan bir arkadaşa sahip olmak, bazıları için işe yaramayabilir, ancak bunun sizin için çalışmasının bazı nedenleri vardır.

1. Hiçbiriniz romantik bir ilişki aramadınız mı?
Bazı kadınlar, yakın hissedebilecekleri birisiyle aşkı bulmayı ümit eden çıkar ilişkisi olan bir arkadaşına girerler. Bu romantik bir komedi için harika bir öncül olmasına rağmen, çoğu zaman gerçek hayatta olmaz. Aslına bakarsanız, ilişkisiz bir ilişki içinde bir “arkadaş” ile aşkı aradığınızda, kendinizi gönül kopması için hazırlıyorsunuz.
Seks, bir erkeğin seni sevmesini, hatta iyi seks yapmasını, hatta büyük seks yapmamasını sağlar. Sadece onu daha çok seks yapmak isteyecek, ama sevmeyecek. Bu nedenle, ikinizin de dürüstçe davranmanız gerekiyor, “yararları olan arkadaşların işe yaraması için birbirleriyle hiçbir şekilde romantik ilişkiler kurmak istemiyorsunuz.

2. Her ikiniz de, dizelere bağlı seks yapmadan rahat mısınız?

Bazı insanlar cinselliği konusunda tamamen rahat değillerdir. Kendine karşı dürüst ol, seks eylemini aşk duygularından ayırabileceğini düşünmüyorsan, bu senin için değil. Sadece seks yaptığınız için ona aşık olmayacağınızı bilmeniz gerekir.
Her ikinizin de geçmişte cinsel ilişkileri nasıl ele aldığını düşünün. Bu, “faydası olan arkadaşların” sizin için ne kadar işe yarayacağının en iyi göstergesidir. Hiçbir zaman, alışılmış bir cinsel karşılaşmadan asla alıp hissetmeden gidemediyseniz, bu sizin için değildir.

3. Neye izin verildiğine dair kurallar koymaya ve açıkça seks hakkında konuşmaya istekli misiniz?
Çıkmadığınızı açıkça belirten kurallar belirlemeniz gerekir. Yani bu, bazı sınırlar koymak anlamına gelir. Kurallar çiftten çifte değişmekle birlikte, bazı ortak kurallar arasında öpüşmek, seks sonrası sarılmak, yatmak, halkın ilgisini çekmek ve armağan olmaması sayılabilir.
Bağlantısız ilişki kuramamanız için kurallar bulmak ikinize de kalmış. Bu kurallar sizi duygusal olarak güvende tutar. Sizi korumak için kuralların orada olduğunu unutmayın. Bu romantik bir ilişki olmadığından, romantik olan şeyleri yapmamak en iyisidir. Kuralları ihlal ettiği takdirde uzaklaşmaya istekli olmalısın.

4. İşler ters giderse bu dostluğu kaybetmek ister misiniz?

Başka bir deyişle, en iyi arkadaşınızla yarar ilişkisi olan bir arkadaşınız yok. Her zaman düzenlemenin işe yaramayacağına dair bir olasılık var. Daha önce birbirinize yakın olsaydınız, hissettiğiniz konfor düzeyi ortadan kalkacaktı. İşler yolunda gitmezse ilişkiden uzaklaşmaya istekli olmanız gerekir.
Bu yüzden cinsiyetin arkadaşlığı kaybetmeye değer olup olmadığına karar vermeniz gerekiyor. Eğer arkadaşlarınız paylaştıysanız, bu işe yaramazsa, onların yanında olmayı nasıl başaracaksınız? Bu yüzden doğru kişiyi bulmak için zaman ayırmanız önemlidir.

5. Çalışmazsa ya da biriniz yoluna devam etmeye hazırsa, uzaklaşmaya isteklidir.
Yararları olan bir arkadaş, ikiniz için de kalıcı bir durum değil. Yani, devam ederse gitmesine izin vermelisin ve işe yaramazsa ya da başka bir şey istiyorsan, gitmeye istekli olmalısın. Bu ilişki ne kadar uzun sürerse uzaklaşması zorlaşır.
Bu bir ayrılık gibi hissedebilir ve bundan kaynaklanan duygularla başa çıkmak zorunda kalacaksınız. Yakın arkadaşlarınız olmasaydı ya da arkadaşlıktan yararlanırken birbirinizi nadiren görürseniz daha kolay. Ancak, bu bazı insanlar için hala zor olabilir. “Arkadaşını” başka biriyle romantik bir ilişki içinde görmeyi başarabilecek misin?
Gördüğünüz gibi fayda ilişkisi olan bir arkadaşa sahip olmak herkes için değildir. Kendine ve cinselliğine uygun, çok güçlü bir kadın olmalısın. Bağlı olmayan bir ilişki için, ilişkiye girmeden seks yapabilen bir kadın olmanız gerekir. Eğer o kadın değilseniz, sadece incinmek ve alışmaktan vazgeçeceksiniz, bu yüzden yeni “arkadaşınızı” aramaya başlamadan önce bunu düşünmek için zaman ayırın.
İkiniz için de yarar sağlayan ilişkileri olan bir arkadaşınız oldu mu? Hikayeni paylaş.

Related Articles

Metin mesajı ile adamınızla flört etmek

Man manifatura baştan çıkarma oyuna ilginç bir dönüş koyabilirsiniz Flört sanatında kullanabileceğiniz birçok teknik ve araç var. Ve mesajlaşmanın böylesine faydalı bir iletişim şekli olması, onu flört aracı listenize eklememek bir utanç gibi görünüyor. Manifatura, erkeğinizle flört etmek için tamamen yeni bir boyut ekleyebilirsiniz. Kişisel. Gizlidir. Ve hepsinden iyisi, her yerden gönderebilir ve alabilirsiniz. Manifatura […]
Read more

Kadınlar, Çocuklar Sinirli Olurken Bağlantı Zorluklarını İçselleştirebilirler

hayal kırıklığına uğramış Yepyeni bir çalışma, doğru kadın ve erkeğin evli ikilemleri çok farklı şekilde yönettiğini gösteriyor. Arkaplan Evliliğin genellikle insanların ruhlarına avantaj sağladığına inanılır – birliğin iyi olması durumunda, yani. Kötü sendikaların tersini yaptıkları, sorunlu uzun vadeli girişimlerin aslında duygusal refahı etkilediğini öne süren çalışmalar olduğu belirtildi. Yepyeni bir çalışmada, Rutgers Üniversitesi’nden araştırmacılar, ortaklar […]
Read more
×
Search for: