İlişkide Affetmek | Bağışlama için 4 adım

{Hepimiz hayatta karşılaştığımız en önemli konulardan biri affetmek. Bağışlamanın ne olduğu konusunda çok fazla kafa karışıklığı var. Affetmek, adaletsizliği görmezlikten gelmiyor ya da kasıtlı olarak size verilen zararı, şu anda her şeyin yolunda olduğunu söylüyor ve hakaret içeren bir duruma geri dönüyor.

Bağışlama sahtekârlıkla “yanlış bir şey yapmadı” demek değildir. Bağışlama, olanlar hakkında inkar değildir ve kişinin davranışını kabul etmek anlamına gelmez.

Affetmek otomatik olarak “ve unut” ekiyle gelmez. Kasten sana yapılan bütün yanlışları unutursan, kibar kalpli değilsin – sen bir aptal ve mazoşistsin. Kaza sonucu meydana gelen yanlışlıklar unutulmalı ve unutulmalıdır; ama kötülükten veya sizi ihmal etmiş kişiler olamaz, yoksa zarar görmeye devam edersiniz – ve bu kabul edilemez.
Birini affettiğin zaman, bu onlara karşı aktif bir öfke tutmayı reddettiğin anlamına gelir. İntikam aramak veya onları lanetlemek yok. Her şeyden uzaklaş.

Affetmek neden önemlidir?

Affettiğiniz zaman, kendiniz için yaparsınız. Bağışlama, kendinizi içeride yenilmekten, kederden etkilenmekten veya öfkeyle bükülmekten alıkoymakla ilgilidir. Hatta İncil bile, affetmenin, düşmanlarınızın kafalarına “sıcak kömürleri sokmanın” bir yolu olduğunu söylüyor.
Görüyorsun ya, sana karşı kötü niyetli davranan birçok insan aslında senin içinde bulundukları öfkeyi ya da canlarını yakmaya devam ettiğini umuyor. Onlara bu memnuniyeti vermeyi reddettiğinizde, olması gerektiği gibi onları yapan kişi olabilirsiniz.

Diğer zamanlarda birisini affedersin, çünkü seni cehaletten incittiklerini, niyetini değil. Bu durumlarda, aynı zamanda yanlış “unutabilirsiniz”. Bu, affetmenin sizi gerçekten kaybetmek istemediğiniz bir ilişkiyi yok etmekten kurtardığı zamandır.
Bağışlama için 4 adım
Soğutucu kafanın üstün kalmasına izin ver. Kendine, seni yanlışlayan kişinin neden böyle davrandığını olabileceğini sor. Özel olarak bile olsa, onlara karşı kör bir şekilde çarpmayın.
Yaptıklarını neden yaptıklarını anladığınızda, onları affetmeye odaklanabilirsiniz. Yine, bu, zihninizi acı veya öfkeden arındırmak için hazırladığınız anlamına gelir … ama kasıtlı olduğundan eminseniz birisinin ne yaptığını unutma.

Kendine söyle, “İnsanlar kötü değil. İnsanlar deli.” Bu, size karşı yaptıkları eylemlerin gerçekten kötülük olmasına rağmen geçerlidir.

Ya durumdan uzaklaşın ve kişiyle olan ilişkinizi sonlandırın ya da hangisine uygunsa, size zarar vermeye ve onlarla telafi etmeye çalışmadıklarını anlayın.
Unutma, affetmek önemlidir, çünkü sağlığınız için. Kötü niyetli kişilerin sizi kötüye kullanmaya devam etmelerine izin veren bir küfür olmakla ilgili değil.
© relations-tips-advise.com
İlgili Bağlantılar

Related Articles

Birlikte Wanking Daha Kolay Alır

Arkadaşlık sitelerinin sayısı manifoldlarda ve kuyuda arttı, sürpriz değil. Kullanıcılar belirli ve heyecan verici bir tanışma deneyimi sundukları için bu sitelere kayıt oluyor. Kam gösterilerinden, birlikte herkesin dünyanın dört bir yanındaki herkesin bu sitelerden en iyi şekilde yararlandığını deneyimlemesine. İnsanlar ortaklarını aramak için gelirler ve çoğu başarılı olmuştur. Ancak yetişkin siteleri sadece ortaklardan daha fazlasını […]
Read more

Yerel kadınlar nasıl bulunur, tanışılır ve tarihlendirilir

Bu, aradığınız yerel kadınların nasıl bulunacağı, buluşacağı ve tarihlendirileceğine dair nihai rehberdir. Kendine güven ya da özgüven hakkında bazı teorik teknikler, yerel kadınları bulmak için bu rehberde neyi öğreneceğiniz, başka bir deyişle saf teknikler olarak anlatacağım, başka bir deyişle: Nasıl Yapılır. Yerel kadınlarla tanışmanın ve buluşmanın ilk ayağı ile başlayalım: onları bulmak. Yerel kadınları nerede […]
Read more
×
Search for: