İlişkide Affetmek | Bağışlama için 4 adım

{Hepimiz hayatta karşılaştığımız en önemli konulardan biri affetmek. Bağışlamanın ne olduğu konusunda çok fazla kafa karışıklığı var. Affetmek, adaletsizliği görmezlikten gelmiyor ya da kasıtlı olarak size verilen zararı, şu anda her şeyin yolunda olduğunu söylüyor ve hakaret içeren bir duruma geri dönüyor.

Bağışlama sahtekârlıkla “yanlış bir şey yapmadı” demek değildir. Bağışlama, olanlar hakkında inkar değildir ve kişinin davranışını kabul etmek anlamına gelmez.

Affetmek otomatik olarak “ve unut” ekiyle gelmez. Kasten sana yapılan bütün yanlışları unutursan, kibar kalpli değilsin – sen bir aptal ve mazoşistsin. Kaza sonucu meydana gelen yanlışlıklar unutulmalı ve unutulmalıdır; ama kötülükten veya sizi ihmal etmiş kişiler olamaz, yoksa zarar görmeye devam edersiniz – ve bu kabul edilemez.
Birini affettiğin zaman, bu onlara karşı aktif bir öfke tutmayı reddettiğin anlamına gelir. İntikam aramak veya onları lanetlemek yok. Her şeyden uzaklaş.

Affetmek neden önemlidir?

Affettiğiniz zaman, kendiniz için yaparsınız. Bağışlama, kendinizi içeride yenilmekten, kederden etkilenmekten veya öfkeyle bükülmekten alıkoymakla ilgilidir. Hatta İncil bile, affetmenin, düşmanlarınızın kafalarına “sıcak kömürleri sokmanın” bir yolu olduğunu söylüyor.
Görüyorsun ya, sana karşı kötü niyetli davranan birçok insan aslında senin içinde bulundukları öfkeyi ya da canlarını yakmaya devam ettiğini umuyor. Onlara bu memnuniyeti vermeyi reddettiğinizde, olması gerektiği gibi onları yapan kişi olabilirsiniz.

Diğer zamanlarda birisini affedersin, çünkü seni cehaletten incittiklerini, niyetini değil. Bu durumlarda, aynı zamanda yanlış “unutabilirsiniz”. Bu, affetmenin sizi gerçekten kaybetmek istemediğiniz bir ilişkiyi yok etmekten kurtardığı zamandır.
Bağışlama için 4 adım
Soğutucu kafanın üstün kalmasına izin ver. Kendine, seni yanlışlayan kişinin neden böyle davrandığını olabileceğini sor. Özel olarak bile olsa, onlara karşı kör bir şekilde çarpmayın.
Yaptıklarını neden yaptıklarını anladığınızda, onları affetmeye odaklanabilirsiniz. Yine, bu, zihninizi acı veya öfkeden arındırmak için hazırladığınız anlamına gelir … ama kasıtlı olduğundan eminseniz birisinin ne yaptığını unutma.

Kendine söyle, “İnsanlar kötü değil. İnsanlar deli.” Bu, size karşı yaptıkları eylemlerin gerçekten kötülük olmasına rağmen geçerlidir.

Ya durumdan uzaklaşın ve kişiyle olan ilişkinizi sonlandırın ya da hangisine uygunsa, size zarar vermeye ve onlarla telafi etmeye çalışmadıklarını anlayın.
Unutma, affetmek önemlidir, çünkü sağlığınız için. Kötü niyetli kişilerin sizi kötüye kullanmaya devam etmelerine izin veren bir küfür olmakla ilgili değil.
© relations-tips-advise.com
İlgili Bağlantılar

Related Articles

İlk Tarih Tavsiyesi: İlk Tarih Konusunda Heyecanlandırın

Bir erkekle çevrimiçi konuştunuz ve sonunda bir sonraki adıma geçip gerçek bir yaşam tarihi almaya karar verdiniz. Uzun ömürlü bir ilişki istiyorsanız bu gerçek yaşam tarihi çok önemlidir. Çevrimiçi olarak ne kadar iyi geçindiğiniz önemli değildir, istediğiniz bu uzun süreli ilişkiyi elde etmek için gerçek hayatta bir bağlantı kurmanız gerekir. Bunu takip ederek Yapmak istediğimden […]
Read more

Kırsal alanda kalma

Kırsal kesimde yaşamak, lojistik açıdan hayli farklıdır, diyelim ki başkentte yaşamak diyelim. Çok fazla mağaza yok ve hizmetlere erişim genellikle insanların etrafta gezinmesini gerektiriyor. Tabii ki toplu taşıma var ama kesinlikle şehirlerdeki ulaşım ölçüsünü ölçemiyor. Genel olarak, hizmetlere ve olanaklara erişim biraz sınırlı olabilir; ve bu, bir tarih aradığınızda hissedilebilir. Ancak kendi evinize yakın yaşayan […]
Read more
×
Search for: