Sağlıksız Bir İlişki Mi?

 

Sevgiye dayanan sağlıklı bir ilişki hayatınızı daha iyi ve daha mutlu hale getirmeli ve eşinizin hayatını daha iyi ve daha mutlu hale getirmelidir. Eğer erkek arkadaşı veya kız arkadaşı ile olduğunda memnun olmalıdır. Sakin, memnun ve rahat hissetmelisiniz. Birlikte geçireceğiniz zamanı dört gözle beklemelisiniz. Sağlıklı bir ilişki içinde, olmadan ve engelleri birbirleriyle konuşmak gerekir.

Sağlıksız Bir İlişki Mi?

Bu senin ilişkine benziyor mu? Eğer öyleyse, senin için çok mutluyum, eğer büyük bir ortağı var gibi geliyor çünkü, kim yaşam kalitenizi ekler, yerine ondan detracting daha. Herkes böyle bir ilişki içinde olmayı hak ediyor ve herkes aşkı bulmayı hak ediyor.

Ancak tüm ilişkiler maalesef böyle değildir.

Aslında, sağlıksız bir ilişki neredeyse tam tersidir.

Belki sadece zorluklara neden gibi görünüyor sağlıksız bir ilişki içinde kendinizi bulabilirsiniz? Eşiniz etrafında olduğunda stresli hissediyor musunuz? Onlarla vakit geçirme düşüncesinden nefret ediyor musun? Eğer yanlış bir şey söylemek ve kocası/eşi veya erkek arkadaşı/kız arkadaşı üzgün diye dikkatli olmak zorunda hissediyorum sağlıksız bir ilişki içinde misiniz? Eşinizin söylediğiniz şeyleri kasıtlı olarak yanlış anladığını görüyor musunuz? Eşiniz sizi inşa etmek yerine sizi aşağı çekmeye çalışıyor mu? Eğer öyleyse, sağlıksız bir ilişki içinde olmanız mümkündür.

İşte sağlıksız ilişkilerin bazı ortak belirtileri. Mevcut ilişkinizin sağlıklı veya sağlıksız olup olmadığından emin değilseniz, bir şeyin değişmesi gerekip gerekmediğini görmek için bu kılavuzu kullanın:

1. Eşiniz onlarla değilseniz tamamen çalışamaz. Bir ya da iki saat bile giderseniz, ilgisizlik ya da depresyona inerler. Döndüğünüzde, onları yalnız bıraktığınız için kendinizi suçlu hissettiriyorlar.

2. Eşinizle birlikte olmak zihinsel ve duygusal olarak sizi tüketiyor. Yalnız geçirdiğiniz zamanı sabırsızlıkla bekliyorsunuz, çünkü rahatlayabileceğiniz tek zaman budur.

3. Eğer bir hata yapmayı kabul ederseniz, bu hata «her zaman her şeyi nasıl berbat ettiğinize»bir örnek olarak tekrar tekrar gündeme getirilir.

4. Eşinizle birlikte olduğunuzda küçük sorunlar büyütülür. Dışarıda bırakılan bir yemek büyük bir sorun haline gelir. İşten Geç kalmak büyük bir dram haline gelir.

5. Kafanda söylemek istediğin şeyleri düşünüyorsun. .   ama yankıların çok aşırı olacağını biliyordun, bu yüzden onun yerine sessiz kaldın.

6. Tüm eylemlerinize dikkat edersiniz, çünkü başka bir kişiye bakmak kadar hafif bir şeyin hakaret veya aldatma olarak yorumlanabileceğini bilirsiniz

7. Hedeflerinizi ve hırslarınızı partnerinizden gizlersiniz, çünkü onlardan bahsederseniz, küçümseme, alay veya öfke ile karşılanacaklarını bilirsiniz.

8. Eşinizden başkasından kabul etmeyeceğiniz davranışlara katlanıyorsunuz. Hakaretlere tahammül edersiniz ve onlardan bir arkadaşınızdan veya aile üyesinden asla izin vermeyeceğiniz eleştirileri kastedersiniz.

9. Ayrılmaktan korkuyorsun, çünkü çok çalkantılı olurdu, ama sık sık bunu hayal ediyorsun. Bir şey ilişki sona neden olur umut, ama arzularını de eşiniz gizli tutmak, ve aslında onlara hareket düşünmek asla.

10. Eşiniz her zaman yaptığınız herhangi bir eylem için gizli bir nedeniniz olduğunu düşünür. Onlar için güzel bir şey yaparsanız, onlara haksızlık etmiş olmanız gereken bir şekilde suçlu hissettiğiniz için olduğunu düşünüyorlar. Yaptığınız her güzel şey, kötü bir şey yapmış ve onlardan gizlemiş olmanız gereken bir kabuldür.

11. Hiç eşiniz içermeyen bir şey yapmak istiyorsanız (bir kitap okuma, aile ziyaret, arkadaşlarınızla alışverişe gidiyor) eşiniz kişisel bir hakaret olarak alır; onlarla vakit geçirmek istemiyorum bir göstergesi olarak.

12. Eşiniz herhangi bir şekilde fiziksel olarak küfürlü.

13. Eşinizin eylemlerini veya yorumlarını hiç tartışamayacağınızı hissediyorsunuz, çünkü hafif bir sorgu bile sert eleştiri olarak çevrilecek.

14. Eşiniz sürekli ne kadar aptal olduğunu söylüyor. Yaptığınız herhangi bir yorum saçma olarak size geri atılır, çünkü “ne hakkında konuştuğunuzu bilmiyorsunuz”.

15. Her zaman söylediklerine dikkat etmelisin, çünkü yorumlarınız genellikle yanlış yorumlanır, eşinizin kızgın, üzgün, acı ya da üzgün olmasına neden olur.

16. Cinsel isteğinizde bir azalma hissediyorsunuz. Eğer ortakları gelişmeler karşıladı kez nerede, şimdi onları zevksiz bulmak.

Bunlardan herhangi biri senin ilişkinle eşleşti mi? Eğer öyleyse, o zaman sağlıksız bir ilişki içinde olabilir ve bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir.

İlk adım aslında ilişkiyi kaydetmek isteyip istemediğinize karar vermektir. Eğer tamir edilebilir olanın ötesine geçtiğini düşünüyorsanız, ilişkiyi bitirmek ve ayrılmak tek çözüm olabilir. Unutmayın: eğer işe yaramazsa bir şeyden vazgeçmenin yanlış bir şey yoktur.

Aksi takdirde, ilişkinizi kaydetmek için bazı önemli değişiklikler yapmanız gerekecektir.

Related Articles

Kavgayı bir ilişkide kim bitirir?

Önce Kimse Konuşmak İstemiyor. Eşiniz ile kavga etmişsiniz. Büyük bir şeyin üzerinde olabilir ya da bir şeyin üzerinde olabilir küçük-her iki şekilde de siz ve eşiniz şu anda konuşmuyorsunuz. Geceyi birbirinizi görmezden gelerek geçirmiş olabilirsiniz ve sabahları birbirinden de kaçınmış olabilirsiniz. Şimdi partnerinizle konuşmak istemeye başlıyorsunuz, ancak arayan ya da ulaşan ilk kişi olmak istemiyorsunuz […]
Read more

Sorunlu İlişki :video-sohbet

Sevgiye dayanan bir ilişki, yaşam kalitenizi geliştirmeli ve eşinizin yaşam kalitesini de geliştirmelidir. Eğer erkek arkadaşı veya kız arkadaşı şirket olduğunda mutlu hissetmeniz gerekir. Sakin, memnun ve rahat hissetmelisiniz. Birlikte geçireceğiniz zamanı dört gözle beklemelisiniz. Sağlıklı bir ilişki içinde, eğer birbirleriyle paylaşmak konuşmaları zevk gerekir. Bu senin ilişkine benziyor mu? Eğer öyleyse, senin için çok […]
Read more
×
Search for: