Sorunlu İlişki :video-sohbet

Sevgiye dayanan bir ilişki, yaşam kalitenizi geliştirmeli ve eşinizin yaşam kalitesini de geliştirmelidir. Eğer erkek arkadaşı veya kız arkadaşı şirket olduğunda mutlu hissetmeniz gerekir. Sakin, memnun ve rahat hissetmelisiniz. Birlikte geçireceğiniz zamanı dört gözle beklemelisiniz. Sağlıklı bir ilişki içinde, eğer birbirleriyle paylaşmak konuşmaları zevk gerekir.

Bu senin ilişkine benziyor mu? Eğer öyleyse, senin için çok sevindim, çünkü çok iyi bir ortağın var gibi geliyor, hayatınıza katıyor, ondan uzaklaşmak yerine. Herkes böyle bir ilişkide olmayı hak ediyor ve herkes hayatlarına neşe ve zevk getirebilecek biriyle mutluluk bulmayı hak ediyor.
Ancak tüm ilişkiler maalesef böyle değildir.

Belki yaşam kalitesini artırmak değil bir ilişki içinde kendinizi bulabilirsiniz? Eğer eşiniz ile olduğunda stresli hissediyor musunuz? Onları tekrar görmek zorunda kalmaktan korkuyor musun? Her zaman yanlış bir şey söylemiyorsun çok dikkatli olmalısınız bir ilişkiniz var mı? Yanlış anlamalar siz ve eşiniz arasında ortak mı? Eşiniz sizi inşa etmek yerine sizi aşağı çekmek için daha fazla zaman harcıyor mu? Eğer öyleyse, ilişkinizin olması gerektiği kadar sağlıklı olmaması mümkündür.
İşte sorunlu ve sağlıksız ilişkilerin bazı ortak tanımlayıcıları.

Mevcut durumunuzdan emin değilseniz, bir şeyin doğru olup olmadığını kontrol etmek için bu kılavuzu kullanın:  

1. Her zaman söylediklerine dikkat etmelisin, çünkü yorumlarınız genellikle yanlış yorumlanır, eşinizin kızgın, üzgün, acı ya da üzgün olmasına neden olur.

2. Eşinizle birlikte olduğunuzda küçük sorunlar büyütülür. Dışarıda bırakılan bir yemek büyük bir sorun haline gelir. İşten Geç kalmak büyük bir dram haline gelir. Akşam yemeğine nereye gideceğiniz hakkında küçük bir tartışma dünyanın sonu olur.

3. Kafanda söylemek istediğin şeyleri düşünüyorsun. .   ama yankıların çok aşırı olacağını biliyordun, bu yüzden onun yerine sessiz kaldın.

4. Tüm eylemlerinize dikkat edersiniz, çünkü başka bir kişiye bakmak kadar hafif bir şeyin hakaret veya aldatma olarak yorumlanabileceğini bilirsiniz.

5. Hedeflerinizi ve hırslarınızı partnerinizden gizlersiniz, çünkü onlardan bahsederseniz, küçümseme, alay veya öfke ile karşılanacaklarını bilirsiniz.

6. Eşinizden başkasından kabul etmeyeceğiniz davranışlara katlanıyorsunuz. Hakaretlere tahammül edersiniz ve onlardan bir arkadaşınızdan veya aile üyesinden asla izin vermeyeceğiniz eleştirileri kastedersiniz.

7. Ayrılmaktan korkuyorsunuz, çünkü çok çalkantılı olurdu, ama sık sık bu konuda fanteziler yapıyorsunuz. Bir şey ilişki sona neden olur umut, ama arzularını de eşiniz gizli tutmak, ve aslında onlara hareket düşünmek asla.

8. Eşiniz onlarla değilseniz tamamen çalışamaz. Bir ya da iki saat bile giderseniz, ilgisizlik ya da depresyona inerler. Döndüğünüzde, onları yalnız bıraktığınız için kendinizi suçlu hissettiriyorlar.

9. Ortaklarınızın eylemlerini veya yorumlarını hiç tartışamayacağınızı hissediyorsunuz, çünkü hafif bir sorgu bile sert eleştiri olarak çevrilecek.

10. Eşiniz sürekli ne kadar aptal olduğunu söylüyor. Yaptığınız herhangi bir yorum saçma olarak size geri atılır, çünkü “ne hakkında konuştuğunuzu bilmiyorsunuz”.

11. Eğer bir hata yapmayı kabul ederseniz, bu hata «her zaman her şeyi nasıl berbat ettiğinize»bir örnek olarak tekrar tekrar gündeme getirilir.

12. Eşiniz her zaman yaptığınız herhangi bir eylem için gizli bir nedeniniz olduğunu düşünür. Onlar için güzel bir şey yaparsanız, onlara haksızlık etmiş olmanız gereken bir şekilde suçlu hissettiğiniz için olduğunu düşünüyorlar. Yaptığınız her güzel şey, kötü bir şey yapmış ve onlardan gizlemiş olmanız gereken bir kabuldür.

13. Hiç eşiniz içermeyen bir şey yapmak istiyorsanız (bir kitap okuma, aile ziyaret, arkadaşlarınızla alışverişe gidiyor) eşiniz kişisel bir hakaret olarak alır; onlarla vakit geçirmek istemiyorum bir göstergesi olarak.

14. Eşiniz herhangi bir şekilde fiziksel olarak küfürlü.

15. Eşinizle birlikte olmak zihinsel ve duygusal olarak sizi tüketiyor. Yalnız geçirdiğiniz zamanı sabırsızlıkla bekliyorsunuz, çünkü rahatlayabileceğiniz tek zaman budur.

16. Cinsel isteğinizde bir azalma hissediyorsunuz. Eğer ortakları gelişmeler karşıladı kez nerede, şimdi onları zevksiz bulmak.

Bunlardan herhangi biri senin ilişkinle eşleşti mi? Eğer öyleyse, o zaman bazı değişiklikler yapmak için zaman olabilir.

İlk adım, aslında ilişkiyi kurtarmak isteyip istemediğinize karar vermektir. Eğer tamir edilebilir olanın ötesine geçtiğini düşünüyorsanız, ilişkiyi bitirmek ve ayrılmak tek çözüm olabilir. Unutmayın: eğer işe yaramazsa bir şeyden vazgeçmenin yanlış bir şey yoktur.

Aksi takdirde, ilişkinizi düzeltmek için bazı önemli değişiklikler yapmanız gerekecektir.

Related Articles

Bir Yalan İle İlişkinizi İsraf Aptal Bir Harekettir:video-sohbet

  Evliliklerin başarısız olmasının en büyük nedenlerinden biri, çiftlerin evlenmeden önce ve evlendikten sonra bile büyük soruların cevaplarını öğrenememesidir. Çiftler sadece gerçekten önemli ve dürüstçe onlara cevap birbirlerine sorular soran biraz zaman geçirdim, onlar büyük ölçüde birlikte kalma şanslarını artırmak istiyorum. Bir çok çift, öbür dünyaya inandığınız gibi bazı sorular sormaktan korkuyor mu? Gerçekten çocuk […]
Read more

Ne zaman kötü bir ilişki ve ayrılık durdurmak için – ve bunu durdurmak için nasıl:video-sohbet

  İlişkiniz geçer her gün daha da kötüye gidiyor, ve bunu düzeltmek için çalıştık, eğer ilişkiyi durdurmak ve sadece hareket etmek isteyebilirsiniz. Ama bir ilişkiyi bu kadar çabuk nasıl bitirirsiniz? Eh, bağlılık düzeyi ve duruma bağlı olarak değişebilir. Ama gerçek şu ki, herhangi bir nedenle kötü bir ilişki içinde kalmamalısınız. Ne tür bir ilişki içinde […]
Read more
×
Search for: